Kattem passerte med 1-1 mot Trondheims-Ørn lørdag 100-poengsgrensa på maratontabellen.
Kattem debuterte i Toppserien i 2005. Det endte med nedrykk, men klubben tok seg tilbake til det gjeve selskap på kortest mulig tid. Siden 2007- sesongen har de blåkledde fra Trondheims bydel Kattem spilt i kvinnenes øverste divisjon.
Kattem nådde 100
Foran årets sesong sto trønderne med 98 poeng etter totalt 25 seirer og 17 uavgjorte kamper, 84 kamper endte med tap. Inntil siste kamp hadde Kattem kapret ett eneste poeng i årets sesong etter en uavgjort kamp. Det 100. poenget lot vente på seg, men etter trønderoppgjøret lørdag løsnet det.
Grand Bodø neste
Donn står med sine 100 poeng etter fire sesonger i Toppdivisjonen på 15. plass, på målforskjellen bedre enn trønderne. Det neste målet for Kattem må være å passere Grand Bodø som står oppført med 105 poeng på sine 148 kamper i løpet av sine 8 sesonger i toppen.
Trondheims-Ørn på topp
Kattems storesøster Trondheims-Ørn ruver øverst på maratontabellen med 946 poeng på 470 kamper i løpet av sine 25 år i toppen (før årets sesong). Klubben er en av tre som har spilt samtlige sesonger i den øverste divisjonen siden serien ble offisiell fra 1987. Det har resultert i 293 seirer, 67 uavgjorte og 110 tap med målforskjellen 1339-601.