Sluttdrama ga poengdeling!

  • Send meg en epost når det publiseres en nyhet om Bærum
  • Les siste nytt eller se kampfakta fra Adeccoligaen 2012

  • Relaterte saker
    Viktig seier for GlimtGlimt vant - uten å skremme noen
    Ranheim utklasset Glimt i BodøStarts snuoperasjon i bilder
    - Det sureste tapetBrant to straffespark, men snudde og vant


    Niklas Aune Johnsen - 09/04 22:29  

    Bodø/Glimt ga fra seg to poeng på overtid, da de delte poengene med Bærum i kveldens serieåpning på Sandvika Stadion.

     

    627 tilskuere hadde tatt turen til Sandvika Stadion i et ufyselig regnvær for å få med seg nyopprykkede Bærums seriepremiere mot Bodø/Glimt. Hjemmefansen fikk tidlig noe å juble for, og allerede i det 10. minutt kom det første målet. På en kontring finner Rozhat Shaswari, Marius Lundemo like foran mål. Sistnevnte breisider ballen forbi Pavel Londak i Glimtmålet. Et skudd Glimts sisteskanse burde tatt. Målet kom på en kontring like etter et stolpeskudd i motsatt ende av banen.

    Til tross for massivt Glimtpress ebber omgangen ut med 1-0-ledelse til Bærums-guttene.

    Målfest
    I motsetning til første omgang, skulle andre omgang vises seg å bli et fyrverkeri av en fotballkamp. Kun åtte minutter gammel var omgangen da Glimt reduserte. Tommy Knarvik ble kreditert skåringen, som fra tribuneplass så mistenkelig mye ut som et selvmål. Knarvik får ballen på bakerste stolpe, etter et innlegg fra Vieux Yakhya Sané. Knarvik tar ballen ned, og skyter fra skrå vinkel. Ballen treffer en Bærum-spiller i feltet og triller over streken, utakbart for keeper.

    Ikke mer enn ni minutter skulle gå før Glimts nysignering, Papa Alioune Ndiaye fikk sitt første mål i Adeccoligaen. Ullrk Berglann spiller seg gjennom Bærums-forsvaret, og legger ballen inn foran målet. Der ventet Papa (Badou) helt alene, og trillet ballen i det åpne målet. Glimt ga seg ikke med det, og kun et par minutter senere drar Vegard Braaten seg fri i feltet, alene med keeper sender han ballen uselvisk til Knarvik som tupper ballen i mål.

     

    Det skulle vise seg at en tomålsledelse ikke var tilstrekkelig for å ta med alle poengene hjem til Nordland.

    Fem minutter før full tid, blåser dommeren straffe til Bærum etter en corner. Papa ble tildelt gult kort for holding i feltet. Straffen satt Lars Sandbu midt i Glimt-målet, og Bærums opphenting var i gang. Tre minutter på overtid får Bærum tildelt en tvilsom corner, og det stilles spørsmålstegn ved om ballen noen gang var over streken. På corneren taper Glimt to viktige hodedueller, og ballen ender tilslutt hos Erblin Llullaku, som enkelt kunne utlikne for Bærum. Dermed var poengdeling i Bærums første Adeccoligakamp på åtte år et faktum.

    Uvesentlig

    Bodø/Glimts Tommy Knarvik var ikke særlig fornøyd etter ett poeng i kveldens målfest.

    - Et poeng føles uvesentlig og som et tap nå, sier Tommy Knarvik, til Avisa Nordland.

    Knarvik følte også at det var på sin plass å kommentere dommerprestasjonen til avisen.

    – Jeg er nødt til å kommentere det litt. Man er ikke nødt til å blåse straffe selv om folk så vidt er borti hverandre i feltet. Det skjer på alle dødballer. For det andre kan man ikke vinke corner når ballen ikke er ute. Man kan ikke tro at ballen kanskje har vært ute. Så linjemannen ødela der, slo Knarvik fast.


    -
    Bare oss selv å skylde på

    Cato Hansen, Glimts trener, mener ikke dommeren kan klandres for tapet til Bodøværingene.

    - Det ble to dødballmål mot oss og det er for dårlig. Vi scoret tre flott mål selv og burde punktert kampen for lenge siden. Vi kan ikke skylde på noen andre enn oss selv, heller ikke dommeren. Det var soleklart to poeng tapt for vår del, sa Cato Hansen til an.no.

    Som en seier
    Bærum-trener, Morten Tandberg mener uavgjort mot Glimt føles som en seier. Til Budstikka sier han:

    - Når vi henter inn en 3-1 ledelse, og legger om formasjonen, og motstanderen heter Bodø/Glimt og skal rykke opp, føles ett poeng som en seier.



    Foto:Thomas Karlsen





    09/04 18:00, Bærum - Bodø/Glimt   3-3
    Bane: Kadettangen
    Dommer: Tore Hansen
    Tilskuere: 627
    Kampfakta Adeccoligaen 2012
    Tabell Adeccoligaen 2012
    Formtabell (siste 30 dager)
    Toppscoreroversikt


    10 min. Marius Lundemo
      22 min. Krister Wemberg
      53 min. Tommy Knarvik
      62 min. Papa Alioune Ndiaye
      66 min. Tommy Knarvik
    85 min. Lars R. Sandbu
      86 min. Vieux Yakhya Sané
    90 min. Erblin Llullaku
    Oppdatert av: PerS

    Toppsaker på FotballMagasinet akkurat nå
    Enkelt og greit for Avaldsnes
    Det var slaget om Rogaland, men for at det skulle bli ordentlig jevnt, må man ha to jevnbyrdige lag. Til det var Avaldsnes alt for overlegne i forhold til Klepp.
    Les hele saken
    Avaldsnes | Klepp Kvinner Elite | Toppserien 2013
    Andre runde i J19-cupen
    J19 har også kommet til andre runden i cupen. Her er oppsettet for den.
    Les hele saken
    | Toppserien 2013

    Bildeserie: Røas første seier
    Bilder fra Røas første seier for året.
    Les hele saken
    Røa | Sandviken Kvinner | Toppserien 2013
    Lazaare om Avaldsnes - Klepp
    Avaldsnes mot Klepp skulle vært serieåpningen, men kampen ble utsatt til fotballens festdag, 16. mai. FotballMagasinet gir deg som vanlig Lotfi Lazaares tanker om kampen.
    Les hele saken
    Avaldsnes | Klepp Kvinner Elite | Toppserien 2013

    Sveriges tropp mot Norge
    1. juni spiller Norge treningskamp mot Sverige. Trener Pia Sundhage har med de store stjernene, men tar med litt nytt blod også.
    Les hele saken
    Åsane-trener refser cupoppsettet
    Trener i Åsane, Eirik Fjeldstad, er lite fornøyd med det oppsettet Norges Fotballfordund for andre runde i cupen. Han etterlyser en helhetlig linje, lik den man bruker i herrefotballen.
    Les hele saken
    | 1.Divisjon Kvinner 2013

    Siste fotballnyheter fra Goal.com

    Tabell

    LagKMålP
    Start2051-2244
    Sarpsborg 082047-2741
    Sandefjord Fotball2032-2336
    Mjøndalen2032-2836
    Bodø/Glimt1938-2034
    Ullensaker/Kisa2030-2532
    Ranheim2038-2631
    Kongsvinger1929-2729
    HamKam1932-3727
    Strømmen2027-3324
    Hødd2027-3422
    Tromsdalen1924-4021
    Bryne1922-3020
    Notodden2025-4515
    Alta1923-3913
    Bærum2029-509
    Notoddeb00-00
    Klikk her for detaljert tabell




    Forsiden   |   Nyheter   |   Annonsere?   |   Login   |   Tips en venn   |   SMS   |   Nyhetsbrev   |   Om FotballMagasinet.no   |   Tips oss   |   RSS
    Ansvarlig redaktør: Per Steinar Markussen
    Copyright © FotballMagasinet, 2006. All Rights Reserved.